Kaip apsisaugoti nuo hemorojaus?

0
819
Hemorojus

Hemorojus – tai liga, apie kurią garsiai kalbėti nėra priimtina, tačiau daugeliui rūpi būdai, galintys padėti apsisaugoti nuo šios nemalonios sveikatos problemos. Tai įrodo dažnas šią ligą apibūdinančio termino naudojimas internetinėse paieškos sistemose.

Hemorojus – nėra naujausiųjų laikų problema. Apie ją kalbėta jau V-IV amžiuje pr. Kr., kuomet gyveno medicinos tėvu vadinamas Hipokratas. Skirtinguose istorijos šaltiniuose galima rasti informacijos ir apie tai, jog šios ligos kamuojamas Napoleonas nesugebėjo išsilaikyti ant žirgo ir atvesti savo vadovaujamos kariuomenės į pergalę Vaterlo mūšyje.

Vis dėlto, svarbiausi ne istoriniai faktai, o priežastys, kurios gali padidinti galimybę susirgti šia liga.

  • Vyresnis amžius. Trumpiau tariant, kuo žmogus vyresnis, tuo didesnė rizika susirgti hemorojumi. To priežastis – susilpnėję ir stangrumą praradę audiniai, ypač venų sienelės. Dėl to kraujas negali tekėti taip sparčiai kaip turėtų, padidėja venų matomumas.
  • Virškinimo problemos. Žmonės, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo, daug dažniau suserga hemorojumi. Dėl padidėjusio slėgio pilvo srityje ir įtemptų raumenų, veninis kraujas teka lėčiau. Procesus apsunkina ir padidėjęs žarnų turinys. Šiuo atveju pagrindinė klaida – nepakankamas skaidulinio maisto vartojimas. Tai apsunkina storąją žarną ir sulėtina virškinimą.
  • Antsvoris. Žmonės, sveriantys daugiau nei rekomenduojama, įprastai nėra pakankamai aktyvūs. Nedirbantys raumenys apsunkina veninio kraujo tekėjimą ir gali sukelti tokio pobūdžio problemas.

Atkreipus dėmesį į pristatytus rizikos faktorius, galima užkirsti kelią šios ligos atsiradimui ir progresavimui.