Japonijos mokslininkai nenustoja stebinti

0
676
Superkompiuteris

Japonija visuomet garsėjo kaip valstybė, gebanti sukurti novatoriškus ir technologiškai pažangius išradimus, galinčius pakeisti pasaulį. Naujausias šalies tikslas – superkompiuterio, galinčio padėti kuriant savaeigius automobilius ir robotus, projektas.

Šaltiniai teigia, kad valstybė investuoja per 160 mln. eurų tyrimams, kurių dėka gali būti sukurtas superkompiuteris, atliekantis 130 tūkstančių kvadrilijonų skaičiavimų per sekundę. Tačiau kam to reikia?

Visų pirma, tai viena iš technologinio karo su Pietų Korėja ir Kinija priemonė. Valstybės nuolatos varžosi tarpusavyje, siekdamos pristatyti vis labiau pažengusius išradimus. Dėl šios priežasties siekiama projektą įgyvendinti kuo greičiau (galbūt jau kitais metais), tam, kad šalys-konkurentės nespėtų pristatyti dar labiau stulbinančio prietaiso. Šiandien sparčiausias kompiuteris yra sukurtas Kinijai, todėl tikimasi, kad naujasis prietaisas leis perimti technologinio lyderio titulą.

Mokslininkų iniciatyvą aktyviai remia bei palaiko ir Japonijos vyriausybė. Ministras pirmininkas Shinzo Abe teigia, kad siekiant įgyvendinti šį projektą, reikalingas tiek privataus, tiek ir viešojo sektoriaus susivienijimas. Verslininkai privalo remti superkompiuterio sukūrimą, o politikai skatinti dirbtinio intelekto sukūrimą. Kuriamas kompiuteris ypatingas tuo, jog jame esanti technologija, paremta algoritmais, turi atkartoti žmogaus smegenyse esančių neuroninių tinklų funkcijas. Jeigu šis eksperimentas bus sėkmingas, tikėtina, jog pasaulis susipažins su dar nematyta technologine naujove, turėsiančia milžinišką įtaką skirtingose srityse. Tačiau kol kas belieka laukti kitų metų ir naujienų iš Tekančios saulės šalies.